ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve Triku i Firefox-it

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Numri i postimeve : 153
Age : 22
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve Triku i Firefox-it   Sat Dec 20, 2008 12:43 pm

Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve
Triku i Firefox-it

me pare ishte tuto anglisht por gjeta kohen dhe e perktheva ne gjuhen shqipe dhe jam munduar qe ta sqaroj sa

me kjart:

1)se pari aty ku ne shkruajm faqen per ta qelur p.sh google ne shkrujam "about:config" pa thojza
pastal e gjejm kete:

a)network.http.pipelining-----------klikojm 2 here pra behet true

b)network.http.proxy.pipelining-------klikojm edhe ktu 2 here dhe e bejme true

c)network.http.pipelining.maxrequests--------kurse ktu klikojm 2 here dhe ja bejme aty te value(vlera) 30 dhe kjo

do te thote se do te kerkoj 30 here ne njëherë

3) ne fund kliko kudo dhe kliko me tastin e djatht ne maus New-> Integer dhe e emertojm ate:

"nglayout.initialpaint.delay"-pa thojza dhe klikojm 2 here dhe aty tek value(vlera) ne e bejme "0"
kjo vlere eshte sasia
e kohes qe shfletuesi pret para se vepron ne imformatat qe ai merr...

Nese ju perdorni konektimin broadband
faqet e juaja qe ju do kerkoni do te hapen shum me shpejt..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve Triku i Firefox-it
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: