ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krijo user te padukshem ne Windows

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Krijo user te padukshem ne Windows   Sat Dec 20, 2008 1:13 pm

Sigurisht shume prej jush keni deshiruar te krijoni nje user te ri per te cilin akush mos ta dije qe egziston.

Kjo mund te behet keshtu:

Shkojme ne Regestriy Editor qe mund ta hapni nga Start>Run>regedit>OK

Ne dritaren e hapur ne anen e majte shkoni ne :

HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows NT>Current Version>Winlogon>SpecialAccounts>User List

Tash ne hapsiren ne anen e djathe klikoni me tastin e djathe te mausit dhe shkoni New>DWORD Value

E emroni saktesisht si eshte i emruar useri dhe klikoni 2 here mbi te ku do te jepni vleron numerike (0 apo 1),

Nese deshironi qe te shfaqni userin ne logon screen jepni vleren 1.

Nese deshironi te fshihni userin nga logon screen jepni vleren 0.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Krijo user te padukshem ne Windows
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: