ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 heroskopi vjetor 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
goni
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 84
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: heroskopi vjetor 2009   Thu Jan 29, 2009 9:29 am

shenjaAkrepi 2009pershkrimiKarriera - Parashikohen financa te mire per akrepet. Perqendrohuni ne projektet tuaja qqe keni ndermend te investoni. Besojini intuites tuaj dhe ndiqni enderrat tuaja. Mos u influenconi nga gjykimi i te tjereve dhe lejoni punedhenesit tju japin nje dore ne planet tuaja me keshillat e tyre. Ndonje bashkepunetor mund te mundohet te marre kredi per punen tuaj, por ju mos dilni ne perfundime te nxituara pa pasur te gjitha informacionet e nevojshme ne dore. Tregoni sensibilitet ne tranzakcionet financjare. Mos u angazhoni ne biznese te rezikshme.

Dashuria - Horoskopi parashikon nje jete sentimentale interesante per akrepat. Parteneri juaj do te ket nevoje per vemendje speciale nga ana juaj. Jepini mbeshtetje te pakushtezuar bashkeshortit apo bashkeshortes tuaj. Kini kujdes ne gjysmen e dyte te vitit pasi mund te perplaseni me gjera negative.

Familja - Jeta familjare do te jete me prosperitet. Do te keni fame dhe reputacion te mire ne rrethin shoqeror. Ekskursione, apo aktivitete sportive jashte shtepise do tju mbajne aktiv. Do te keni nje sukses te garantuar ne fushen akademike qe do tju siguroje nje te ardhme te mire. Kini kujdes me ngitjen e makines pasi mund te pesoni demtime te vogla. Probleme shendetsore, keshilla proderore, investime dhe edukacioni do te jene temat qe krysojne vitin 2009. shenjaBinjaket 2009pershkrimiKarriera - Horoskopi parashikon per binjaket aftesine per te ngritur suksesin e biznesit dhe poziten financiare kete vit. Rritje impresionante monetare qe do tju stabilizojne ekonomikisht dhe qe do te pasurojne mjaft llogarine tuaj bankare. Performanca juaj e shkelqyer dhe strategjia ne pune do tju ndihmojne te hyni ne listen e preferuar te shefit tuaj qe mund te pasohet me rritje rroge apo detyre. Bisnesmenet e rinje do te vazhdojne te kene sukses gjat gjithe vitit.

Dashuria - Per binjaket e martuar parashikohet te ndjejne monotoni ne martesen e tyre. Koha perfekte eshte per beqaret per te te filluar lidhje te reja. Lidhja martesore do te vijoje ne permiresim dhe do te merrni dashuri te pakushtezuar nga bashkeshorti apo bashkeshortja juaj. Ne pergjithesi parashikohet nje vit i mire ne jeten sentimentale.

Familja - Ne pergjithesi parashikohet nje vit i kenaqshem ne lidhjet tuaja me pjestaret e familjes. Ndiqni prioritetet tuaja dhe suksesi do te trokase ne deren tuaj. Per studentet parashikohet nje vit i suksesshem. Do te jeni te interesuar ne studimet tuaja dhe do te dilni mire me provime. Miqte do tju qendrojne afer dhe do tju ftojne ne argetime te ndryshme. shenjaBricjapi 2009pershkrimiKarriera - Me ndihmem dhe mbeshtetjen e proreve tuaj do te arrini te ngjisni shkallet e suksesit dhe te shkoni perpara me projektet tuaja te bisnesit kete vit. Do te keni mundesine e perfaqsimit te bisnesit apo organizaten ku punoni ne mledhje shume rendesishme te cilat do te shenojne sukses ne karieren tuaj. Jeta juaj profesionale dote ndryshoje kete vit duke pasur sukses, prosperitet dhe sigurisht pasurim te llogarive tuaja bankare.

Dashuria - Diferencime ose diskutime per shkak te veshtirsise ne komunikim mes bashkeshorteve do te sjelle nje krize martesore kete vit per bricjapet. Duke I treguar partenerit tuaj se ju besoni tek ata do tju sjelle me afer dhe do te beje qe dashuria juaj te rritet. Beqaret mund te takojne candidate per te kaluar jeten ne grupe vullnetare. Ka shume rendesi qe ju te gjeni njerun perfekt. Te dashurit per nje kohe te gjate mund te shkojne drejt kurorezmit gjat ketij viti.

Familja - Horoskopi parashikon keqkuptime dhe zenie mes anetareve te familjes gjate gjysmes te dyte te vitit. Ne keto sitauata mundohuni te kontrolloni veten ne menyre qe te mos lendoni te dashurit tuaj. Dikush afer jush do te mundohet qe tju coje ne argumente te forta. Shihni situaten de mundohuni te evitoni argumenta te panevojshme. Mos lejoni askend qe te perfitoje nga gjerezoteti juaj. Ndihmoni femijet me perfundimin e puneve te tyre dhe cojini ata ne aktivitete te ndryshme jashte shtepise. Pergatituni mire para se te paraqiteni e intervista pune apo ditet e provimeve per studentet. shenjaDashi 2009pershkrimiKarriera - Per Dashin, ne fushen e karrieres, horoskopi thote se suksesi eshte i siguruar. Statusi dhe reputacioni juaj do te rriten. Puna, inteligjenca dhe aftesia per te bere shume gjera te ndryshme ne te njejten kohe do te impresionohe jashtezakonisht bosin dhe parteneret tuaj. Pergatituni per ngritjen e shumepritur ne detyre qe do t’ju rise besimin ne vetevete dhe eutaziaznim. Evitoni investimet e medha dhe provoni investimet me kohezgjatje relativisht te gjate. Mundohuni te kontrolloni shpenzimet e medha ne menyre qe te kurseni parate.

Dashuria - Do te arrini energi te persosur per tu pershtatur me seksin e kundert. Horoskopin parashikon lajme te mira per te ghithe te shenjes dashit. Sukses ne fushen e dashurise dhe nje jete martesore te bekuar qe do te vazhdoje te kete harmoni ne lidhjet tuaja. Beni disa ndryshime ne sjellen tuaj dhe menyren e komunikimit. Prisni shume mbeshtetje nga bashkshorti/ja ose parteneri i lidhjes tuaj. Perralla me princin apo princeshen e enderrave do te behet realitet.

Familja - Ne atmosferen familjare do te mbreteroje lumturia dhe prosperiteti. Ju do te keni nje pozite te respektueshme ne rethin shoqeror. Pune zyrtare do te vijne me udhetime te gjata dhe te lodhshme. Beni perpjekje per te dale mire ne studimet tuaja. Nuk do te keni probleme te papritura shendetesore. Do te keni veshtirsi per te permbushur cdo kerkese te femijeve tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
heroskopi vjetor 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Horoskopi-
Kërce tek: