ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 heroskopi javor 2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
goni
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 84
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: heroskopi javor 2009   Thu Jan 29, 2009 9:26 am

DASHI (20 MARS—19 PRILL):

Keni një engjull që ju ruan në krahë këtë javë . Kjo mund të jetë dikush që flet cdo herë mirë për ju ose person I cili do të ju njoftojë me dikë tjetër I cili do të mund të ju ndihmojë . Ndëgjoni intuitën tuaj dhe vërjani veshin ëndërrave tuaja. Cfarë do që të bëni në jetën tuaj publike do të ketë efekt pozitiv.

DEMI (20 PRILL—19 MAJ):

Ana e juaj artistike dhe kreative tani po vie në pah dhe ju sjell ide të shkëlqyera për punë . Ju jeni duke e zbukuruar përditshmërinë e shumë njerëzve përreth jush. Ju keni një intuitë të fortë për njerëzit, për desajn dhe ritëm.

BINJAKËT (20 MAJ – 20 QERËSHOR):

C’farë thuani dhe mendoni ka një domethë nie të madhe pë r rrethin tuaj jashtë shtë pisë . Ndoshta keni ide të pazakonshme që mund ti shokojnë disa njerë z, mirë po ju nuk brengoseni. Edhe poqë se të tjerë nuk dakordohen, ju nuk jeni në disponim të heshtni. Kjo ë shtë një javë e shkë lqyer pë r një udhë tim pak sa më të gjatë.

GAFORRE (21 QERËSHOR – 21 KORRIK):

Zemra juaj dhe truri janë duke u brengosur vetëm për një gjë dhe atë për dicka që ka të bëjë me edukimin, shkollimin tuaj, gjyqësinë , udhë timin, ose për cfardo që ju besoni se është e “drejtë ” për ju." Lëreni që punët vetë të qarkullojjnë . Në ndërkohë , dita e juaj në punë po përmirësohet dhe ju dita ditës po bëheni person më I organizuar kështu që tani mund të bëni shumë për një kohë më të shkurtër. Ndoshta do të ju dhurojnë ndonjë dhuratë të vogël.

LUANI (21 KORRIK – 22 GUSHT):

Jeni duke kërkuar më tepër shtypje dhe dinamikë në marëdhënien tuaj me partnerin, si para ose më tepër sensualitet. Jeni të interesuar në një aritje unike të vecantë , në më nyrë që secili të jetë I lirë të bëjë cfardo që ka dë shirë vet dhe në të njejtën kohë të jeni së bashku. Faktorë më të rëndësishëm për ju janë : mendimi dhe ndarja e ideve.

VIRGJËRESHA (22 GUSHT – 22 SHTATORË ):

Udhëheqë si I juaj, Merkuri, është duke shkelur në shtëpinë tuaj të 7, shtëpi kjo e “tjerëve” deri më datën 3 Mars. Ndryshimet e personave që I keni të rëndësishëm në jetë do të kenë shumë ndikim në ju dhe në reagimet e juaja. Në periudhën vijuese, shumica e aktiviteteve tuaja do të kenë të bëjnë me aferat e shokëve, shoqeve ose të dashurës/it tuaj.

PESHORJA (23 SHTATOR – 22 TETOR):

Këtë javë do të keni përmirësime në lëminë e dashurisë dhe në përgjithësi kreativitetit tuaj. Ju do të kënaqeni në dezejnet, ngjyrat, dhe ritmin. Miqtë tuaj së shpejti do tu ofrojnë kurajo dhe aktivitete në të cilat do të kënaqeni. Gjatë fundit të javës do të keni një eksperiencë të quditshme me fëmijë ose me të dashurën/in.

AKREPI (23 TETOR – 21 NËNTORË ):

Kjo është një periudhë shumë e mirë që ti sqaroni mirë punët me partnerin ose me fëmijët. Keni opcione të definuara, mirëpo ju gjithashtu jeni duke hulumtuar për kompromise dhe solucione ku ju do të dilni fitues . Udhëtimi dhe/ose mësimi do të jenë të pranishme këtë javë . Mendja juaj është e shpejtë dhe e kthjellët.

SHIGJETARI (22 NËNTORË – 20 DHJETOR):

Udhëtimi dhe komunikimi figurojnë fortë këtë javë . Ndoshta do të jeni të pranishëm në aktivitete të lidhura me tehnikë , sic është për shembull mësimi I menaxhmentit, kompjutorëve. Gjuha e fjalorëve të specializuar do të jetë fokusimi juaj për këtë javë . Të favorizuara gjithashtu janë edhe jeta sociale dhe ajo romantike.

BRICJAPI (21 DHJETOR – 19 JANAR):

Jeni duke shkelur drejt një niveli të ri të jetës, nivel në të cilin shumë herë do të ndjeheni dhe cdo gjë do të ju duket e cuditshme. Është mirë t’a përdorni mencurinë tuaj dhe të ndjeni këtë periudhë me 6 shqisat që I posedoni. Kjo do të jetë si një hyrje në një kështjellë të rrezikshme. Aty do të ketë edhe përbindësha të cilët do të duhet ti largoni, mirëpo do të ketë edhe shpëtimtarë të cilët do të ju ndihmojnë gjatë rrugës suaj.

UJORI (20 JANAR – 17 SHKURT):

Kjo është një javë e mirë për të udhëtuar, e posacërisht nëse shkoni dikund ku ka edhe ujë . Jeta shoqërore dhe romansa do të jenë të pranishme me një masë të madhe. Ju keni ardhur me një fazë ku duhet ta ndryshoni karieren ose punën tuaj. Juve ju nevojitet dicka e freskët që të ju mbajë të fokusuar.

PESHQIT (18 SHKURT – 19 MARS):

Merkuri është duke udhëtuar shpejtë në shenjën tuaj mes 16 shkurtit e deri më 3 Mars. Gjatë kësaj periudhe do të keni përmirësime në komunikim dhe në udhëtime të shkurtëra qofshin ato me punë ose personale. Truri do të ju punojë shpejtë ndërsa sjelljen do ta keni pak sa më agresive. Jeni të zhytur në idea edhe përderisa ecni duhet ti shkruani për të mos I haruar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
heroskopi javor 2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Horoskopi-
Kërce tek: