ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Femrat e bukura, aktrojnë orgazëm dhe kënaqësi të rrejshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 25
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Femrat e bukura, aktrojnë orgazëm dhe kënaqësi të rrejshme   Fri Jan 23, 2009 6:54 pm

ImageFemrat e bukura më shpesh aktrojnë orgazmën apo kënaqësinë e rrejshme, transmeton "Newslite". Studimi i cili sjelli këtë rezultat, është realizuar
te mbi 30 000 femra, të cilat kanë folur haptas me ekspertët e seksit për shkaqet dhe aktrimin e orgazmës. Çdo e treta femër e anketuar, ka pranuar se aktron kënaqësi në krevat përgjatë aktit seksual me partnerin e saj. Studimi ka zbuluar po ashtu se ndaj aktrimit të orgazmës më besnike janë femrat e nivelit të ulur, femrat e bukura dhe ato tërheqëse për seks.

Shkaqet kryesore që shtyjnë gjininë e bukur drejt aktrimit të kënaqësisë së rrejshme janë:

* që partneri të mos ndjehet i paafte
* që e gjithë "puna" sa më shpejtë të mbaroj
* partneri nuk ju ka pëlqyer
* që të ruajnë qetësinë dhe t’ju shmangen sqarimeve
* që partneri të ndjehet mirë


Edhe përkundër lirisë së madhe seksuale dhe edukimit adekuat, femrat ende ndjenë nevojë të aktrojnë orgazëm dhe kënaqësi të rrejshme në shtrat. Shkaku kryesor i gjithë kësaj është vëmendja ndaj partnerit dhe "kujdesi" për ndjenjat e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Femrat e bukura, aktrojnë orgazëm dhe kënaqësi të rrejshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Bota Erotike-
Kërce tek: