ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Engjulli Yt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 26
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Engjulli Yt   Sun Dec 21, 2008 4:07 am

ENGJULLI YT

fli o dashurija ime
fli pa frik e pa droj
se un kam ardhur veq per ty
që gjith natën të bëj roj

veq tëlutem mos u frikëso
nëse zgjohesh e më sheh aty
unë nuk jam hije nates së frikshme
jam engjull që erdha veq për ty

ëndërro i dashur ëndrra të qeta
e fli rehat gjer në agim
mos lejo që përsëri
të zgjoi ankthi me emrin tim

fli o yll o drit e syve
se mua qjelli më dërdoj
që kurr më vetes mos ti thuash
nese ajo vdeku un pse jetoj

të lutem mos e mallko zotin
se thon zoti engjuit i merr
të lutem mos e mallko hanen
se ajo për ty lutet gjdoher

mos i dërgo qjellit lutje për mua
sepse un nuk jam në qjell
un jam ne mendjen dhe zemren tënde
e aty do jem përher

kërko fatin diku tjeter
o kuptimi i jetës sime
do dërgo një udhrrëfyes
dhe për ty do lutem nga bota ime

un prehem në lulet e parajses
e nuk kalbem posht në varr
andaj mos u ndijej fajtor
pse un kam vdek ti ke mbet gjall
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Engjulli Yt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Poezi-
Kërce tek: