ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Epidemia "seksi dhe interneti" asgjëson lidhjet dhe martesat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 25
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Epidemia "seksi dhe interneti" asgjëson lidhjet dhe martesat   Sun Dec 21, 2008 4:03 am

Kërkimet më të reja tregojnë se në edukatën seksuale duhet të kyçen edhe ligjëratat për seks të sigurt në internet dhe mënyra për kthimin në jetën normale. Në hulumtimin e fundit të bërë në Angli, e përditshmja ‘’The Sun’’ ka zbuluar se një numër i madh njerëzish shfrytëzojnë internetin për t’i tradhtuar partnerët e tyre, ndërsa pornografia në internet i shkatërron lidhjet dhe martesat e tyre.

Nga 4000 anketues, 25% e tyre shfrytëzojnë internetin për të njohur partner/e, ndërsa 80% e tyre shikojnë materiale pornografike. 10% e të anketuarve kanë deklaruar se kanë pasur marrëdhënie seksuale me 11 ose më shumë partner/e që i kanë njohur nëpërmjet rrjetit global të internetit.

Femrat shikojnë më shume pornografi të butë, ndërsa tre nga katër meshkujt admirojnë pornografi të rëndë. Të pyeturit pranojnë se partnerët e tyre nga jeta reale, nuk dinë për këtë varësi. Por, nuk është gjithçka aq e zezë. Katër nga pesë të anketuar mendojnë se interneti ka efekt pozitiv në jetën e tyre seksuale. Në këtë mënyrë disa njerëz kanë gjetur edhe dashurinë e tyre të jetës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Epidemia "seksi dhe interneti" asgjëson lidhjet dhe martesat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Bota Erotike-
Kërce tek: