ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lodhja, stresi, puna dhe fëmijët - vrasësit e seksit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 25
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Lodhja, stresi, puna dhe fëmijët - vrasësit e seksit   Sun Dec 21, 2008 4:00 am

Edhe pse shumë gra vlerësojnë se dëshira e tyre për seks është e vogël, kërkimi më i ri tregon se mungesa e dëshirës për seks te gratë është një dukuri normale. Ekspertët vlerësojnë se dëshira e vogël e femrave për seks, më në fund duhet të llogaritet si dukuri normale. Hulumtimi i realizuar në ‘’Deakin University of Melbourne’’, tregon se 60% e grave - dëshirën e tyre për seks e llogarisin si të dobët.

Psikologja Marita Mc Cabe e cila ka udhëhequr kërkimin, lajmëroi se për nevojat e kërkimit ka anketuar mbi 400 gra, nga të cilat një pjesë e madhe e tyre kanë pranuar se ndjehen të disponuara për seks, vetëm kur partneri tregon një iniciativë të caktuar intimiteti. Një numër i madh i grave, as që kishin njohuri se dëshira e tyre seksuale ka ngritje dhe rënie.

‘’Në televizor dhe revista shpesh shohim gra të bukura të cilat duan seks dhe iniciojnë shpesh akte seksuale, ndërsa shumë gra këtë dukuri e vlerësojnë tepër normale. Gratë të cilat kanë mungesë të dëshirës për seks, mendojnë se diçka nuk është në rregull me to. Por, nëse punoni tërë ditën, keni fëmijë, ndërsa nuk keni mbështetjen e familjes, nuk është e pazakontë që të mos jeni të interesuara për seks. Kjo është shumë normale’’, shpjegojnë ekspertët.

Ekspertët citojnë se lodhja, stresi, puna dhe fëmijët - ndikojnë tepër në dëshirën e grave për seks dhe iniciativat e tyre për akte seksuale spontane. Idea
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Lodhja, stresi, puna dhe fëmijët - vrasësit e seksit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Bota Erotike-
Kërce tek: