ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hap domain .ch ose .li Tuto

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
N!T!

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Hap domain .ch ose .li Tuto   Sat Dec 20, 2008 1:21 pm

Përshendetje
E bera ket tutorial te vogel se shume njerez po me kerkojne ne msn me I msu po kjo eshte ndihma ime e vetme ndoshta ndonje dite kur te kem kohe do tua bej nje video tutorial.
Ndoshta jeni të njoftuar që disa forume shqiptare dhe shumë jo-shqiptare po ofrojnë domain falas .ch ose .li
E bëjnë të madhe por është punë shumë e thjeshtë.
Domainat nuk janë falas por i regjistrojnë në mënyrë jo-valide.

Thjesht hapniKodi:
switch.chregjistroni 1 akont me qfardo emri, qfardo adrese. Regjistroni nje domain emrijuaj.ch ose .li "Minimizone" Hapne dikund nje host falas qe mundeson shtimin e domainit psh: 110mb.com, x10hosting.com, byethost.com e qindra te tjere. Kete domainin qe keni regjistruar ne


Kodi:
switch.chshtojeni tek hosti juaj falas ne te shumten e rasteve e keni tek Addon Domain, pastaj ne


Kodi:
switch.chdomainin qe keni regjistruar DNS shtojani qfare ja ka jep hosti juaj psh: ns1.110mb.com dhe ns2.110mb.com ose ns1.byet.org dhe ns2.byet.org dhe ns3.byet.org ose ns4.byet.org ose ns5.byet.org Ne nuk mbajme pergjegjesi per problemet ligjore ose problemet tjera qe mund tju dalin juve ne te ardhmen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Hap domain .ch ose .li Tuto
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: