ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 fusni shum ikona ne destop

Shko poshtë 
AutoriMesazh
goni
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 84
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: fusni shum ikona ne destop   Sat Feb 07, 2009 1:44 am

Nëse e keni ekranin të mbuluar nga dokumentet Word dhe shkurtore programesh që s’ju lejojnë të shihni livadhin e sfondit, s’keni pse i hidhni të gjitha në koshin e plehrave, por mjafton të ndryshoni hapësirën midis ikonave. Klikoni me butonin e djathtë të miut mbi desktop dhe zgjidhni Properties, pastaj hapni tabin Appearance dhe klikoni butonin Advanced. Te lista vertikale që ndodhet nën diçiturën “Item”, shkoni te Icon Spacing (Horizontal) dhe Icon Spacing (Vertical) dhe ndryshoni vlerat e fushës “Size”. Ulja graduale e shifrave i afron ikonat me njëra-tjetrën. Pasi të keni përfunduar, klikoni OK. Në mënyrë që ikonat ekzistuese t’i nënshtrohen këtyre rregullave, klikoni me të djathtën mbi desktop, zgjidhni “Arrange Icons By” dhe pastaj klikoni mbi Align to Grid. Me të bërë këtë, kthehuni sërish te e njëjta meny dhe klikoni “Auto Arrange”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
fusni shum ikona ne destop
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Programe-
Kërce tek: