ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fikeni kompjuterin nga desktopi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
goni
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 84
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Fikeni kompjuterin nga desktopi   Sat Feb 07, 2009 1:31 am

Fikeni kompjuterin nga desktopi

Nëse ju kanë ardhur në majë të hundës gjithë ato klikime të miut që duhen për të fikur kompjuterin, atëherë ndoshta ka ardhur momenti të shtoni një ikonë në desktop, që i thjeshton gjërat në maksimum. Klikoni me butonin e djathtë mbi desktop, klikoni New dhe pastaj Shortcut. Te fusha “Type the location of the item”, shkruani “shtudown –s –t 00”, në mënyrë që ta fikni kompjuterin menjëherë. (Për të krijuar një shkurtore që e rindez kompjuterin, në vend të –s shkruani –r).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fikeni kompjuterin nga desktopi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Programe-
Kërce tek: