ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 si ta mirmbajm pc

Shko poshtë 
AutoriMesazh
goni
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 84
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: si ta mirmbajm pc   Sat Feb 07, 2009 1:23 am

Pasi qe te punohet nje koh me kompjuter kompjuteri ngarkohet edhe pse ne mendojm se disa gjera i kemi fshire prap se prap mbesin disa ikona apo si te them hije te atyre programeve qe kemi hyr ne to apo qe i kemi hapur.Ështe e domosdoshme qe te fshihen sepse ato jan si te fshehura prandaj veproni keshtu:
E hapim Internet exploorer klikojm ne tools lart pastaj ne internet options me pas klikojm ne delete cookies,me pas klikojm ne delete files pastaj klikojm ne settings dhe klikojm ne view files dhe pasi te hapet faqja i selektojm te ghitha ne kete faqe dhe i fshijm delete,prap vazhdojm i largojm keto dyja ne x dhe shkojm ne clear history dhe faza e par perfundoj kjo eshte kur kompjuteri eshte apo ka qen i lidhur ne internet.
Faza e dytë:
Klikojmë ne My Kompjuter dhe klikojm me te djathten ne lokal disc C dhe pastaj hapet nje dritare e vogel ku e klikojm Disk Cleanup pasi te perfundon kjo klikojm ne tools lart dhe pastaj Check Now dhe pasi te perfundoj edhe kjo klikojm me posht ne Defragment Now e presim pasi te perfundon kjo (vonon pak) dhe pasi te perfundoj faza e dyt e vazhdojm edhe me lokal disc D apo me shum nese dikush i ka ne te njejten menyr si ne lokal disc C.Ky pastrim eshte mir te behet me se paku nje her ne muaj.ndersa faza e par eshte me mir te behet dy her ne muaj.Sukses.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
si ta mirmbajm pc
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Programe-
Kërce tek: