ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si mund ta kalojm aktivizimin e Windows XP pa key...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
N!T!

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si mund ta kalojm aktivizimin e Windows XP pa key...!!   Sat Dec 20, 2008 1:13 pm

Pra Ka dy menyra per ta zgjidhur kete problem pra ne menyre legale dhe ilegale, mirepo neve na intereson me shume ajo legale. Kjo kryhet duke perdorur Activization Wizard !!!

Microsoft ju rekomandon qe ju te hyni se pari ne System Restore dhe te krijoni nje restore te ri para se te shkoni ne keto hapa :

1. Kliko Start dhe hin ne Run
2. Ne open Box shkruajeni Regedit dhe kliko OK
3. Ne anen e majte gjeje dhe kliko ne register key si me poshte :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrent Version\WPAEvents

4. Ne anen e djathte kliko me tastin e djathte te mausit ne OOBETimer dhe shko Modify
5. Ndrysho se paku nje digit ne kete valut per te deaktivizuar Windows
6. Kliko tek Start dhe shko ne Run
7.Ne open box shkruajeni komanden me poshte dhe kliko OK

%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

8.Kliko Yes,I want to telephone a customer service representative to activate Windows dhe shko te Next
9. Kliko Change Produkt Key
10. Shtype Key-in e ri ne box-et New Key dhe kliko Update. Nese je rikthyer te faqet tjera kliko Remind me Later dhe me pas ristarto PC-ne
11. Perseriti pikat 6 dhe 7 per te verifikuar nese Windows eshte Aktivizuar. Mesazhi qe ju del eshte keshtu :

Windows is already activated. Click OK to exit.

12. Kliko OK

13. Instalo SP1 per Windows XP

Nese nuk mund ta ristartosh PC-ne pas instalimit te SP1, kliko F8 kur ristarton PC-ne, kliko Last Known Good Configuration dhe prserite kete procedure !!!

Osht edhe nje menyre tjeterpor qe eshte ilegale, kurse kjo menyre osht legale nuk osht Hacking apo Crack gjithqka legale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Si mund ta kalojm aktivizimin e Windows XP pa key...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: