ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta Fshini Messengjerin e Vjeter Nga Xp-ja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Denn1s
S.Moderator
S.Moderator
Denn1s

Numri i postimeve : 91
Age : 25
Nga Jeni : Peja
Registration date : 23/01/2009

MesazhTitulli: Si ta Fshini Messengjerin e Vjeter Nga Xp-ja   Fri Feb 06, 2009 9:03 pm

Si te fshij messengerin e vjeter nga Xp
Ne qoft se dikush e ka bezdi apo i starton
automatikisht messengeri i vjeter sa here qe i hapet windows XP

dhe i bahen dy messengera bashke me ate te riun
(7.5 , 8.0 8.1 .....) atehere ka nje menyre

(nder disa menyra) se si me e fshi krejt.

qe nje prej tyre :

shkojm :

Start>>>
Run>>> edhe e shenoj ket :
RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove
dhe OK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ta Fshini Messengjerin e Vjeter Nga Xp-ja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: