ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Mund Ta thejm Passwordin e Kompjuterit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Denn1s
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 91
Age : 24
Nga Jeni : Peja
Registration date : 23/01/2009

MesazhTitulli: Si Mund Ta thejm Passwordin e Kompjuterit   Fri Feb 06, 2009 8:58 pm

By: Denn1s
1.kur e hapni kompjuterin del welcome edhe per ta shkruajtur passwordin ne ate moment kur e lyp kompjuteri passwordin
nga ju shtypni ctrl alt dhe delete , ctrl dhe alt duke i mbajtur shtypur dhe deleten e shtypni dy her dhe del diqka tjeter .

2. Ku shkruan (user name)hkruani administrator

3.ndersa passwordin ku e lyp leni shprast dhe mbasi te shkruani
administrator te user name: shtypni enter dhe kompjuteri do te hapet por hapet nga administratori dhe pastaj.

4.shkoni start,control panel,user accounts dhe aty na del guest dhe emri i atij personit se si e ka bere emrin e kompjuterit
pastaj klikoni te emri i atij personit dhe aty del change name new password etj etj...
ju shkoni remove password dhe kur e beni kete punim e restartoni kompjuterin dhe u kry mo passwordin nuk do tju lyp keshtu ju ja keni thyer passwordin e kompjuterit

5.Por deshta mi ju kallxu edhe dicka nese kur e ka formatizu kompjuterin dhe ja ka qit administratorit passwordin
nuk mundeni me hap kompjuterin por besoj se 90% te kompjuterave nuk kane password te administratorit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si Mund Ta thejm Passwordin e Kompjuterit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: