ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si tja Rrisim Shpejtesin InTeRneTiT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Denn1s
S.Moderator
S.Moderator
Denn1s

Numri i postimeve : 91
Age : 25
Nga Jeni : Peja
Registration date : 23/01/2009

MesazhTitulli: Si tja Rrisim Shpejtesin InTeRneTiT   Fri Feb 06, 2009 8:34 pm

Si te rrisim shpejtsin e internetit !!!!......Së pari e hapim komanderin "RUN",pasi që të hapet shkruani "gpedit.msc" pa thonjëza.Zgjedhim: Local Computer Policy pastaj Administrative Templates , Network , QoS Packet Scheduler dhe në fund Limit reservable bandwid

Pasi që të klikoni tek Limit reservable bandwidth hapet kjo dritare :

Kliko Enabled , tash Bandwidth limit(%) ndryshoje nga 20 në 0.

Dhe në fund kliko Apply dhe OK,tash gjithqa është në rregull, dhe interneti juaj është më I shpejtë për 20%.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArdiNumri i postimeve : 9
Registration date : 17/02/2011

MesazhTitulli: Re: Si tja Rrisim Shpejtesin InTeRneTiT   Sat Feb 26, 2011 3:00 pm

eii qekjo nuk pom me funksionon bree
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArdiNumri i postimeve : 9
Registration date : 17/02/2011

MesazhTitulli: Re: Si tja Rrisim Shpejtesin InTeRneTiT   Sat Feb 26, 2011 3:01 pm

nejse pom funksionon po spo ma qos packet shcheduler
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si tja Rrisim Shpejtesin InTeRneTiT   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si tja Rrisim Shpejtesin InTeRneTiT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: