ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ti Perdorim Exploitat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Denn1s
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 91
Age : 25
Nga Jeni : Peja
Registration date : 23/01/2009

MesazhTitulli: Si ti Perdorim Exploitat   Fri Feb 06, 2009 8:32 pm

**************************************************
Tutorial : Si te Perdorim Exploitat
Autori :Denn1s
************************************************** ****************
Se pari shkarkojme Active Perl :
-----------------------------------------------------------
http://downloads.activestate.com/ActivePerl/Windows/5.10/ActivePerl-5.10.0.1004-MSWin32-x64-287188.msi
-----------------------------------------------------------
Me pas Gjejme nje Exploit te mir qe eshte dhe i pershtatshem per Sulm, Attack (varet nga Exploit qfare eshte)
Exploita mundem me gjet ne:

www.milw0rm.com

Verejtje : Exploiti duhet te jet i shkruar ne Perl !!!
E Kopjojme Exploitin dhe e bojme paste ne Notepad...
E ruajme si exploit.pl
Hapim CMD [Start-->>Run-->>cmd]
Dhe shkojme keshtu :
Se pari gjejme Pathin ku e kemi rujt Exploit (Desktop)
Shkojme cd desktop
Me pas exploit.pl xxx.xxx.x.x (ne vend te x shenojme IP e websitit qe sulmojme Very Happy
IP e website e gjejme duke bere nje Whois Wink [www.who.is]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ti Perdorim Exploitat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: