ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta testojm memorien RAM

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
N!T!

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si ta testojm memorien RAM   Sat Dec 20, 2008 1:09 pm

Ne mjaft raste shkak i ngrirjes dhe crasheve ne kompjuter
mund te jete ai i memorjes ram.Per te pare nese memorja RAM
krijon ose jo gabime mund te kontrollohet duke perdorur nje
program te vogel Memory Test-20kb zip tek kjo faqe
http://hcidesign.com/memtest/
Programi eshte mire te punoje 30 minuta rreth 1000 cikle testimi
sigurohuni te beni exit te gjitha programet e tjera kur ta perdorni
duke lene vetem windowsin dhe lidhjen me internetin
programi ka vlere te perdoret kur ka raste ngrirje krashi,kur blehet kompjuter i ri dhe i duhet testuar memorja,kur shtohet Ram ne kompjuter...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Si ta testojm memorien RAM
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: