ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bubërrecat kanë super lidhëshmëri.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
goni
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 84
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Bubërrecat kanë super lidhëshmëri.   Thu Jan 29, 2009 9:21 am

Shoqëria më e madhe e bubërrecave që është gjetur deri tani jeton në Europë, në një rajon prej 5700 km.

Simpas një shkenctari zvicërran, një shkenctari tjetër nga Franca dhe Danimarka në një pjesë Spanjolle dhe atë Italiane jetojn me miliarda bubërreca të Argjentinës. Për arsye se ata janë ndër veti të një gjaku ata nuk luftojn ndërveti dhe nuk krijojnë shoqëri të luftojnë njëri me tjetrin. Kemi të bëjm me llojin të cilkët janë shumë të organizuar në kryerjen e detyrave. Ky lloj nga Amerika latine në Europë ka arritur në vitet e 20-ta në bimët dhe pemët e transportuara me anije në atë kohë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bubërrecat kanë super lidhëshmëri.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Kuriozitete-
Kërce tek: