ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Te Instalojm Fonts..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si Te Instalojm Fonts..   Sat Dec 20, 2008 1:05 pm

Ne Kete Tutorial Do Te Mesoni Si Te Instalojm Fonts...
1.Hyni Ne Kete Adress www.dafont.com Edhe Downlodoni Qfar Fonte Te Doni..
2. Dhe Kur Ti Downlodoni Fontet Nese E Keni Windows Xp Shkoni Kshtu:
Downlodoni Fontet Qitni Ne Desktop Dhe Extratoni Dhe Tani E Merni Vetem Kete Icon E Kapni Me Maus Dhe E Qitni Ktu: C:\WINDOWS\Fonts Dhe Tani I Keni Fotntet E Juaja Ne Windows Xp Per Msn Edhe Per Pc ......
3.Si Ti Instalojm Per Vista: I Merrni Fotntet I Extraktoni Dhe Klikoni Me Te Djathten E Mausit Ne Font Dhe Hyni Isntall....
4.Si Ti Isnatlojm Per Mac Os X: Klikoni Dy Her Ne Font Dhe Hyni Install Font..

4 aMaTeR's
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Si Te Instalojm Fonts..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: