ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Biondet argëtohen, zeshkanet fitojnë para

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 25
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Biondet argëtohen, zeshkanet fitojnë para   Fri Jan 23, 2009 6:57 pm


Ngjyra e flokëve nuk është vetëm trend, pohojnë shkencëtarët anglez nga "Nottingham Trent University". Nga hulumtimi i realizuar tek 3000 gra, shkencëtarët kanë arritur në disa përfundime tepër interesante. Biondet jo vetëm që argëtohen më tepër, por kanë edhe më shumë vetëbesim. Më lehtë ju afrohen meshkujve që kanë në shënjestër dhe nuk kanë problem të kërkojnë rritjen e rrogës nga shefi i tyre. Më saktë, grave ju ndërrohet jeta – kur ato bëhen bionde.


Vetëbesimi në vendin e punës dhe në dashuri – janë karakteristika kryesore të biondeve, pa dallim se janë natyrale apo të ngjyrosura. Nga hulumtimet për ndryshimin e sjelljeve është vërejtur një ndryshim tepër i madh. Gratë që ngjyrosin flokët dhe bëhen bionde, më shpesh ankohen për padrejtësi dhe më pas i marrin punët në duart të tyre.‘’Dallimet që vërejtëm te pjesëmarrëset e hulumtimit janë relativisht të mëdha. Atyre ju rritet vetëbesimi dhe ndërrojnë sjelljen. Zvogëlojnë frikën dhe ndjehen seksualisht tepër tërheqëse’’, sqaron Dr Mark Sergeant. Hulumtimi po ashtu vë në pah se edhe zeshkaneve ngjyra e flokëve ju shkon përshtati. Ato jo vetëm që fitojnë mesatarisht 4.200 funte në vit më shumë se biondet, por kanë edhe mundësi më të mëdha të martohen me burra milionerë. Sa për kureshtje të tepruar, 2/3 e grave të pasanikëve të botës janë zeshkane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Biondet argëtohen, zeshkanet fitojnë para
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Bota Erotike-
Kërce tek: