ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta dish qe passwordi juaj eshte krakuar....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Numri i postimeve : 153
Age : 22
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si ta dish qe passwordi juaj eshte krakuar....   Sun Dec 21, 2008 10:28 am

Kjo eshte nje metod shume e mire se si te marrim vesh nese dikush e ka krakuar passwordin tone ose do ta krakoj.
Kjo funksionon keshtu..
Nese ju keni nji password te fort ate here krakeri do te postoj hashin e passwordit tuaj ne nje forum per te kerkuar ndihme per te thyer kete password.
Ose nese ka thyer kete password ai me siguri eshte i regjistruar ne 1 nga DB e krakimeve te passwordeve.
Ky qe do permend me posht esthe nje web qe kur ti fut passwordin tend ai gjeneron hascin e passwordit tend dhe te jep linkun e google per ta kerkuar ate pasword.
PRA
1.Ju fusni passwordin tuaj
2.Ai gjeneron hashin e passwordit dhe ju jep linkun.
3.Juve kopjoni linkun edhe kerkoni me google, nese nuk gjendet asnje gje atehere passwordi juaj nuk eshte krakuar.

Ja edhe webi qe e ben ketek pune, por NOTE!!
Mund te perdorni edhe programe per te gjeneruar hashin e passwordit dhe pastaj mjafton te fusni hashin ne google edhe mbaroi, nese google e gjen do te thote se dikush e ka krakuar, e nese jo jeni ne rregull


http://utilitymill.com/utility/Goog_Your_Hash
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Si ta dish qe passwordi juaj eshte krakuar....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Hacking-
Kërce tek: