ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Me Vendos Foto Ne Prapavi Te USB-ve Backraund

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
N!T!

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si Me Vendos Foto Ne Prapavi Te USB-ve Backraund   Sat Dec 20, 2008 11:07 am

Si Me Vendos Foto Ne Prapavi Te USB-ve Backraund Si te vendosni foto ne prapavi (background) te USB-se !!!

1. Se pari e merrni foton qe doni me lan si background te USB-se dhe e futni ne USB ... ( Fotos leja emrin foto.jpg)

2. Pasi e ke shti foton (foto.jpg) ne USB, atehere hape nje "New Text Document" (gjithashtu, brenda ne USB)

3. Ne ate "New Text Document" shkrune kete kod:

Kodi:
[.ShellClassInfo] IconFile=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll IconIndex=127 ConfirmFileOp=0 [{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}] Attributes=1 IconArea_Image="sH-CreW.jpg" IconArea_Text="0xFFFFFF" VeBRA sources - don't delete the tag above, it's there for XXXXX purposes - [ExtShellFolderViews] {BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}={BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC} {5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}={5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262} [{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}] PersistMoniker=Folder.htt PersistMonikerPreview=%WebDir%\folder.bmp

4. Kete "NewTextDocument" ruje (file-save as) me emrin desktop.ini


REFRESH (ne Usb)

Kurse fotove dhe fajllit bonjau HIDE qe mos me mujt me i shly kerkush.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Si Me Vendos Foto Ne Prapavi Te USB-ve Backraund
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: