ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tutorials se si te hackni weba-For nobs

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Numri i postimeve : 153
Age : 22
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Tutorials se si te hackni weba-For nobs   Sun Dec 21, 2008 10:12 am

Kodi:
Ktu e keni nje tutorial se si me hack web,por osht ne pika te shkurtra se nuk pata koh shum me u merr.

Kjo eshte nje nga metod e shumta,sepse ka shum e shum metoda tjra qe mundeni me hack.

Se pari nese keni mundesi do te ju nevojtitet ni unix,nese nuk keni munedi qe ta keni uxin ateher bon edhe pa te,veq ma mir m e pas.
Por gjithsesi ju nevojitet ni Wingat adres dhe nje Shell acount

wingate është adresa në të cilen
gjendet një program i vogël që i përngjan shum proxy-s. Egzistojnë shum wingate të konfiguruara dobët dhe
kjo mund të shfrytzohet për të u arritur një lloj anonimiteti.
përmes telnet klijentit.

Shell Acount

Kjo është si një faktur në ndonjë kompjuter i cili shërben për të shfrytzuar at kompjuter me shërbimet e saja ,por me disa por jo me te gjitha privilegjet.
Gjeja tjeter qe ju nevoitet eshte nje port skaner,ky osht nje program qe i shiqon portet e hapura te ndonje pc-je.
Portet sherbejn per tu u lidher me ndonje pc tejter.


Qka eshte UNIXI?

Unixi eshte nje sistem operativ shum shfrytezues deri me tani,Egzistojnë servise që japin pa pages "acount" në sistemet e tyre.Njera nga këto është psh. http://www.luxadmin.org
Kur e merni accountin ketu mund ta shfrytzoni unixin ,por normal nuk osht me full opsione
dhe do të ju lejojnë diku reth 50 MB.Kjo ju mjafton.Pra hyni në
luxadmin.org dhe e merni ni shell account. Ju ipet username dhe passwordi.Tani duhet të
telnetoheni në at shell account që të mund ta shfrytzoni.Pra së pari telnet në wingate

Aty shkruani username dhe passwordin e juaj.
Kur të logoheni,urime keni tani nje shell account tuaj,qe osht pra shum i rendesishem.

http://netcraft.com/
Hyni në këtë site dhe klikoni në link në të cilin shkruen "Whats that site running" apo diqka të ngjajshme.
Hyni aty dhe shenoni sajtin që ju intereson.
Aty ju ipen shenimet mbi sajtin.

Pastaj skanoni portet e hapura me programin port scanner.
Telnetouni në gjdo port dhe shiqoni se qka shkruen,cili është verzioni i programit,emrin....SHENONI TË GJITHA.
Kur ta kryeni kete do te keni mjaft informata mbi sajtin që mund te i shfrytzoni per HACKED
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Tutorials se si te hackni weba-For nobs
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Hacking-
Kërce tek: