ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Menyra e demtimit te nje webfaqe!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Numri i postimeve : 153
Age : 22
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Menyra e demtimit te nje webfaqe!   Sun Dec 21, 2008 10:09 am

Per ta bere kete na duhen keto me posht:
____________
BY The Game©️

--------------
1.Nje shell account.me ftp.irc.telnet.etcc. qe punon mbi unix
2.Port scanner
3.exploitin e sakt
4.Proxy, Sockose Wingate

Pasi qe ta keni Shell Accountin filloni keshtu:

Pastaj filloni i skanoni portet qe jane te hapura te asaj IP-je me ate Port Scaner qe posedoni ju
pasi te perfundon scanimi aty u paraqiten disa porte te asaj Ip-je qe lejojn kalimin pra jane te hapura

pak shpjegim per portet::


Tash duhet te gjeni te gjitha te dhenat mbi ate web faqe

tash ketu www.milw0rm.com e kerkoni Exploitin e sakt qe u nevoitetatyu paraqitet se ne qfare gjuhe eshte dhe ju e beni COMPILE
Pra e merrni exploitin si text dhe kur ta beni upload ne shellin tuaj duhet ta compileoni,
exploiti mund te jet shkruar ne c++ / perl

ja nje menyre se si behet complileoni ne shell

Nese exploiti është i shenuar ne c++
gcc exploiti.c -o exploiti
por nese esht ne perl ateher shkojm:
perl exploiti.pl exploiti
dhe tani e keni exploitin e compiluar
Tash pasi kemi gjet me lart dhe portet e hapura vazhdojm keshtu duke filluat hackingun e webit...

shkojm

Exploiti.c www.emriiwebviktimes.com 80 shembull www.WEBI SERBve .net 80
(kjo eshte nese exploiti eshte i shenuar ne C++)


Ndersa nese eshte i shenuar exploiti ne perl vazhdojm keshtu:

Exploiti.pl www.emriiwebviktimes.com 80

pra keto 80 jane portet qe i kemi gjet te hapura numrat e porteve ndryshojm dhe ju
merrni nr qe e portit qe eshte i hapur

Po ashtu mundeni edhe permes IP se webviktimes me sulmu
shembull:
exploiti.pl 214.52.56.200 80

Ka rast qe depertoni ne web faqe ka rast qe iu deshton
nese u deshton duhet ta rishikoni nese exploiti eshte i sakt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Menyra e demtimit te nje webfaqe!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Hacking-
Kërce tek: