ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te bejm Upload Fileve me te medha se 100Mb ne RapidShare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
avatar

Numri i postimeve : 153
Age : 22
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si te bejm Upload Fileve me te medha se 100Mb ne RapidShare   Sat Dec 20, 2008 11:05 am

Kodi:
Ka shume raste kur duam te bejme dicka upload ne rapidshare por dime qe rapidi nuk lejon qe nje fajl te jete me i madh se njeqind mega.
Por nese fajli eshte 150mb , si te veprojme?
Per kete na duhet programi WinRAR qe mund ta gjejme kudo ne net
Pasi shkarkojme programin dhe e instalojme ne pc , shkojme tek fajli i sopozuar 150 mb dhe klikojme me te djathten e mausit mbi te. zgjedhim ADD TO ARCHIVE..
Tani nahapet nje dritare tek e cila kemi ARCHIVE NAME ku mund te vendosim emrin e arkives dhe poshte
COMPRESSION METHOD (Bejeni Best sepse e ul madhesine e fajlit)
Poshte kesaj kemi SPLIT TO VOLUMES
Aty klikojme dhe zgjedhim ZIP100 :98078kb
Presim sa te mbaroje procesi dhe do shohim rezultatin.
Do kemi nje fajl 100MB dhe nje afersisht 45Mb
Sic e shihni te dy pjeset mund te behen Upload ne Rapidshare.Com

--

Per te nxjerre flet nga RAR ehste shume e lehte.
Shkojme tek partet dhe zgjedhim ate qe mbaron me ..part1
Tek ai klikojme me te djathten e mausit dhe klikojme Extrct Files
Presim sa te mbaroje procesi dhe fajli eshte i ekstraktuar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Si te bejm Upload Fileve me te medha se 100Mb ne RapidShare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: