ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 26
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri!   Sun Dec 21, 2008 4:53 am

Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri!


Pas një dite të kaluar duke punuar në fushë, plaka bullgare, Rositza Kasaboba, ishte duke ecur nëpër rrugën e fshatit me gomarin dhe lopën e saj - kur papritmas lopa me emrin Dana i ka kërcyer përmbi dhe e ka rrëzuar.
Fshatarët e rastit vetëm me shikim e kanë përcjellë këtë skenë si në filma, derisa bullgarja 68-vjeçare, për fat të mirë, ka shpëtuar pa lëndime.

Kur ka arritur të ngritët, e ka parë se edhe gomari i saj ishte shtrirë përtokë.
Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri
Jam e sigurt se më ka përqeshur", ka thënë plaka e cila ka premtuar se nga lopa e saj e padëgjueshme për Krishtlindje “do të bëj suxhuk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Humor & Gjëegjëza-
Kërce tek: