ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ti ndalojm Pc serverit ne netcaffe me pa qka je tu ba...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
N!T!

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si ti ndalojm Pc serverit ne netcaffe me pa qka je tu ba...!!   Sat Dec 20, 2008 10:47 am

nese jeni ne ndonje Internet Caffe dhe doni qe mos tju keqyrin nag serveri athere shkoni ne MyNetwork Places me tastin e djatht Properties pastaj Local Area Conection prap me tast te Djatht Properties pastaj shkoni ne menyne Advanced she e keni aty Internet Conecctionn Firewall e leni ate Shenjen aty(tik) dhe Ok.

dhe u kry tash nuk mund tju kontrolloj pprej PC Server por kjo trik eshte jo vetem ne internet caffe por edhe neper pc personal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
N!T!
V.I.P.
V.I.P.
N!T!

Numri i postimeve : 153
Age : 23
Nga Jeni : strellci
Registration date : 20/12/2008

MesazhTitulli: Si ta mbyllni " home page   Sat Dec 20, 2008 11:00 am

Kemi rastisur shpesh qe gjate surfimit ne internet te na ndryshohet faqja startuese "home page" ne internet explorer nga website te padeshirueshme .
Nese keni nevoje qe ta siguroni homepage tuaj , vepro keshtu:

1. Hap nje text document
2. Vendos këtë kod:


Kodi:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Int ernet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Inte rnet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:000000003.Ruaje dokumentin me qfaredo emri por me prapashtesen "reg" psh. 123.reg dhe kliko ne dokument per aktivizimin e komandes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.dj-niti-a.piczo.com
 
Si ti ndalojm Pc serverit ne netcaffe me pa qka je tu ba...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Paneli i Kontrollit (¯`·., :: Tutorials & Mesime-
Kërce tek: