ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në banesë me 1.500 papagaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 26
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Në banesë me 1.500 papagaj   Sun Dec 21, 2008 4:15 am

Një pensionist gjerman nga Berlini është akuzuar për shkelje të ligjit mbi mbrojtjen e kafshëve pasi që është zbuluar se në banesën e tij dydhomëshe ka mbajtur afro 1.500 zogj, kanë njoftuar veterinarët.

"Nuk ka pasur kafaze por zogjtë kanë fluturuar lirisht rreth e rrotull. Mobilet dhe e tërë banesa kanë qenë përplot me pupla, jashtëqitje dhe ushqim", ka thënë zëdhënësja e shërbimit veterinar të Berlinit, Margit Platzer.

Veterinarët, të cilat janë përgjigjur në thirrjen e fqinjit i cili ishte ankuar për zhurmë dhe kundërmim, janë munduar bukur mirë derisa të gjithë zogjtë i kanë kapur dhe dërguar në vendstrehimin për kafshë.

Pensionisti tani po përballet me padinë për shkeljen e ligjit për mbrojtjen e kafshëve pasi që shumë papagaj ishin përplot me parazitë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Në banesë me 1.500 papagaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Kuriozitete-
Kërce tek: