ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Blen vazon për një, dhe e shet mbi 32.000 funte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 26
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Blen vazon për një, dhe e shet mbi 32.000 funte   Sun Dec 21, 2008 4:15 am

Gruaja e cila ka blerë një lule dhe vazo për një funte angleze, e ka shitur antikitetin e xhamtë për 32.450 funte në ankandin e Londrës.

Gruaja anonime ka menduar se vazoja është tërësisht e pavlerë dhe ka dashur ta gjuaj, por kishte vendosur të pyes për vlerën e saj në panairin e antikiteteve.

"E kam blerë puna e lules sepse dukej shumë bukur në vazo të xhamtë", ka thënë pronarja.

Vazoja antike, vlera e së cilës ishte thënë të jetë rreth 25.000 funte, e ka punuar dizajnuesi francez Rene Lalik në vitin 1929 dhe ajo është unike pasi që kallëpi është thyer gjatë procesit të prodhimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Blen vazon për një, dhe e shet mbi 32.000 funte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Kuriozitete-
Kërce tek: