ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Çobani i kontrollon dhentë me poster të ujkut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 26
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Çobani i kontrollon dhentë me poster të ujkut   Sun Dec 21, 2008 4:14 am

Një fotografi e një çobani i cili kontrollon tufën e dhenve të tij me një poster të ujkut është bërë një hit online në Kinë.

Du Hebing, nga Xi'an, i ka thënë të përditshmes “Huashang Daily” se ai e kishte bërë fotografinë krejt rastësisht.

"Pasi që vizitova parkun e kafshëve të egra ‘Qinling’, rrugës për në shtëpi pashë një tufë dhensh duke ecur dhe një njeri i cili mbante një fotografi prapa tyre", ka thënë ai.

Du thotë se kishte shpërthyer në të qeshura kur e kishte vërejtur se ishte fotografia e një ujku.

"Ai njeri po përdorte fotografinë e ujkut për të frikësuar delet dhe t’i shtynte të ecin përpara, ka qenë një skenë me të vërtetë shumë qesharake", ka thënë ai.

"Ndoshta po tentonte të kursej para duke mos blerë një qen delesh, por qartazi ai ishte një çoban i talentuar", ka përfunduar Du.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Çobani i kontrollon dhentë me poster të ujkut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Diskutime të ndryshme (¯`·., :: Kuriozitete-
Kërce tek: