ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rregullorja e Forumit...!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ACIDI
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 221
Age : 26
Nga Jeni : Deqan
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Rregullorja e Forumit...!   Fri Dec 19, 2008 7:46 pm

Rregullorja e Forumit1.Sjellja shoqërore
 • Asnje shkrim me permbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do te tolerohet. Te gjitha shkrimet e tilla do te fshihen pa paralajmerim. Ketu bejne pjese edhe fotografite me permbajtje te papranueshme. Kercenimet ndaj anetareve te tjere nuk do te tolerohen. Ju jeni i mireseardhur qe te shprehni mendimet tuaj dhe te sfidoni te tjeret me mendimet apo opinionet tuaja, por ne menyre te rrespektueshme dhe pa e fyer askend.
 • Fyerja e anetareve mund te sjellë deri te perjashtimi i anetarit.


2.Gjuha e Forumit
 • Forumi i KaloMir.Com eshte forum ne gjuhen shqipe dhe te gjitha postimet ne forum duhet te behen ne gjuhen shqipe, perveq citimeve, teksteve te librave, termave internacional, etj. Ne forum te perdoren sa me pak lokalizmat dhe te mundohemi te shkruajme me gjuhe sa me te paster.


3.Perseritja e temave
 • Mos hapni tema te njejta ne shume rubrika njekohesisht. Para se te hapni nje temë shikoni se a egziston ajo teme ne Forum. Temat e perseritura do te fshihen. Ju lusim qe gjate hapjes se temave te hapni temat ne rubrikat perkatese.


4.Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature)
 • Logo personale nuk duhet te jete me e madhe se 80x80 piksela. Firma juaj nuk duhet te permbaje imazhe me te medha se 350x80 piksela apo nuk duhet t'i kaloj 3 rreshta me 200 simbole. Ne firmen tuaj nuk duhet te kete linqe te faqeve tjera,pra asnne reklame e ndonje websiti ose forumi nuk tolerohet.Nese ndokush perdor mund te merre Verejtje.
 • Administratori ka te drejte te fshijë logon tuaj personale apo firmen nese nuk eshte ne pajtim me Rregulloren e Forumit
.

5.SPAM, Marketing
 • Mundohuni qe pergjigjet ne tema te jene kuptimplota, mos te permbajne vetem nje emotikon apo nje fjale. Sa me shume qe te diskutojme pasurojme edhe dijen tone dhe te tjereve. Mos beni postime ku i ftoni anetaret e forumit qe te vizitojne faqe te tjera per qellime komerciale (si p.sh webfaqe personale, te kompanive). Reklamimi i faqeve te tjera ne Forum ndalohet. Postime te cilat permbajne marketing te ndonje sherbimi apo produkti do te fshihen. Për veq ku ështe tema e caktuar ku e ka caktuar WebMasteri.


6.Identitetet e dyfishta
 • Nese zbulojme se ndonje anetare po perdore dy apo me shume emra ne forum do te perjashtohet nga forumi, posaqerisht nese paraqitet ne gjini te ndryshme.


7.Editimi i postimeve
 • Administratorët kane te drejte te editojne apo fshijne postimet tuaja nga forumi nese jane ne kundrshtim me Rregulloren e Forumit.


8.Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma
 • Ndalohet madhesia e shkronjave tek firma, sepse humb kuptimin e postimit. Madhesia tek firma duhet te jete normal jo shkronjat e rritura shume. Ne rast se dikush rrit shkronjat tek firma e tij me nje format te madh, firma do t'iu editohet ose do te merr Verejtje.


9.Respekt ndaj STAFFIT te Forumit
 • Staffi i forumit ka nje privilegj te veqante dhe duhet te respektohet. Nese ndokush ofendon dike nga Staffi, automatikisht do te jete i perjashtuar nga Forumi


10.Nën-Rregullat e Forumeve
 • Duhët të keni shumë kujdes dhe të lexoni nëse ndonje forum ne Sgh-Team.Tk ka rregullat specifike të tijë, si për shembull forumi: "Pyetje & Bisedime", "Reklamo Faqen tuaj". etj etj ...


Me Respekt WebMaster ACIDI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.sgh-team.tk
 
Rregullorja e Forumit...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ¸.·´¯) Qendra e forumit (¯`·., :: Kushtet e Përdorimit & Lajmërime-
Kërce tek: